DJ w Internecie – logo, strona, pozycjonowanie

Dzisiaj zdradzę Wam jak wyglądał mój ostatni projekt, jak przebiegał i czy klient jest zadowolony.

Do wykonania była strona strona internetowa dj’a, któremu zależało na znalezieniu nowych klientów pod imprezy muzyczne, a głównie pod wesela.
Biznes miał się skupiać na kliencie w województwie śląskim oraz opolskim.
Przed rozpoczęciem pracy nad stroną, wdrożyliśmy moją kilkustronicową ankietę, abym mógł lepiej poznać klienta i jego potrzeby w zakresie budowania marki w sieci. Zbadałem konkurencję, sprawdziłem jak oni radzą sobie w internecie. Po kilku dniach analizy byłem gotowy na dalsze kroki.

Logo

Przed rozpoczęciem projektowania strony, zawsze zabieram się najpierw od identyfikacji wizualnej. Głównie logo. To one potem kieruje mnie we właściwym kierunku.

Zamysłem, była prostota. DJ buduje markę swoim imieniem i nazwiskiem, więc to one miały definiować logo. Postawiłem na kulę dyskotekową, ponieważ wszelkiego rodzaju nutki w logo wydają mi się już bardzo oklepane i nudne.  Efekt poniżej. Przygotowałem także drugą wersję logo z większą kulą, która może nadać się na nadruki (np. koszulka).

Identyfikacja wizualna

Identyfikacja wizualna to nie tylko logo. To ogół symboli i zachowań stosowanych w firmie w celu uzyskania czytelnej i spójnej identyfikacji rynkowej i wyróżnienia jej spośród konkurencyjnych marek. Wybraliśmy drogę prostoty i dużej ilości bieli, aby dobrze pasowało do wesel i ślubów. Dla DJ’a klubowego nie poszedłbym w biel ;) Tak wygląda to w praktyce:

Strona internetowa

Research branży pokazał, że duża część DJ’i oraz zespołów reklamuje się na stronach dedykowanych tym usługom (coś jak portal ogłoszeniowy). Dobrych stron internetowych na Śląsku nie ma wcale tak dużo. Wiele z nich jest nieaktualna. W sumie to około 70% to strony starsze niż 2 lata wstecz.
Moim zamiarem było stworzenie prostej, responsywnej strony – szczególnie na urządzeniach mobilnych, bo tam odbywa się największy ruch. Na komputerach chciałem pozwolić sobie na więcej fantazji i umieścić plik wideo na stronie głównej.

Klientowi zależało również na zaimplementowaniu kalendarza online, gdzie mógłby zamieszczać zajęte terminy. Ułatwi to mu kontakt z nabywcami usług. Po przygotowaniu i zredagowaniu tekstów, rozpocząłem budowę strony.

Wnioski:

  • strona oparta na WordPress (umożliwia edytowanie przez klienta w dowolnym momencie, nie jest uzależniony ode mnie czy innej firmy. Poprawki może wprowadzać sam – bezpłatnie)
  • zakup domeny oraz hostingu na dobrej jakości serwerze (zakup na klienta, nie przepłacił i ponownie nie jest uzależniony od firmy wykonującej)
  • część tekstów dostarczył klient. Większość została napisana i zredagowana przeze mnie pod kątem optymizacji SEO.
  • witryna dostosowana do urządzeń mobilnych
  • podpięty kalendarz Google z funkcją synchronizacji
  • galeria
  • formularze kontaktowe, mapa
  • playlisty z muzyką – synchronizacja ze Spotify

Pozycjonowanie

O pozycjonowaniu napiszę najmniej, ponieważ strategią bezpieczniej nie dzielić się publicznie w sieci. Ze względu na konkurencje, która może wykorzystać ją u siebie, lub też wykorzystać przeciw klientowi.

Strategia SEO została rozpisana na najbliższe 6 miesięcy, aby rozpocząć właściwy pomiar trendów i ruchu na stronie. Jest to domena bez historii w Google, dlatego potrzeba trochę czasu na start. Konkurencja jest również duża. Pod względem technicznym jest przygotowana prawidłowo. Zostają bieżące aktywności budujące autorytet w sieci. Za pół roku wrócę do tego posta i dodam aktualizację wyników: jak pierwsze miesiące, jakie efekty i jaki kolejny cel.

Podsumowanie

Podsumowując, klient otrzymał komplementarną usługę budującą wizerunek jego firmy w internecie. Oprócz przygotowania strony internetowej, zbadaliśmy rynek, konkurencję oraz ustaliliśmy strategię rozwoju biznesu na najbliższe miesiące. Do tego identyfikacja wizualna, Facebook, mail służbowy, Google Moja Firma. Celem jest zwiększenie ilości rezerwacji na wesela.

Dziękuję dawidgromadzki.pl za powierzone zaufanie i dołączenie do grona zadowolonych klientów:)

Podziel się artykułem z innymi!

Dyskusja

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z nowinami i poradnikami